POLIJA

04.03.2020 – 09.03.2020
Sniegotie Tatri

PieteiktiesVēl informāciju

Pārgājiens sniegotos Polijas Tatros

 

6dienas
285

Aktīvā dzīvesveida cienītājiem ziemas sezonā neizdodas bieži sevi palutināt ar kalnu piedzīvojumiem, lai arī cik ļoti gribētos baudīt ziemas pasaku ar balti pūkainām priežu galotnēm un sniegotām kalnu virsotnēm… taču brīžiem aizmirstam, ka pavisam tuvu mums atrodas neatkārtojamie Polijas Tatri! Ziemai atnākot trekinga sezona šeit ne tuvu nebeidzas, daudzas ziemā pieejamās kalnu takas iedrošina izrauties no rutīnas un izstaigāt šī reģiona aizraujošākās kalnu grēdas!

Ceļojums Augstajos Tatros- ir brauciens uz Polijas ”mazajiem Alpiem”, kur klinšainie kalni slejas vairāk nekā divu kilometru augstumā! Šī piedzīvojuma laikā mēs apskatīsim burtiski visas šī neatkārtojamā kalnu reģiona zīmīgākās vietas! Uzkāpsim Kasprowy Wierch virsotnē, apskatīsim ledus pārklāto Piecu Ezeru ieleju, apciemosim slaveno Morskie Oko – ezeru, kas ir savaldzinājis katru ceļotāju, kas kaut reizi ir atpūties tā krastos. 

Polijas Tatri ir ideāli piemēroti ziemas pārgājieniem- dabas rezervāta pirmatnīgās ainavas, teicamais taku marķējums un apburošie dabas skati, ko papildina ideāls apkārtējo labiekārtojumu komforts. Ceļojuma laikā mēs nakšņosim mājīgās tūristu patversmēs un teltis varēs atstāt mājās! Par smagām mugursomām arī varēsim aizmirst- vietējās ”shraniskās” (ceļotāju viesu namos) – gatavo sātīgas un gardas poļu nacionālās virtuves ēdienus papildinājumā ar karstvīnu, kas ļaus mums nenest līdzi arī pārtikas krājumus.

Jau dzirdi sniega kurkstēšanu zem kājām? Tatri Tevi gaida, draugs!

%

GRŪTĪBA

Šis pārgājiens ir absolūti atbilstošs gan iesācējiem, gan arī pieredzējušiem pārgājienu cienītājiem. Pateicoties atvieglotajam mugursomu svaram, maršruta pārvarēšana nesagādā grūtības.

.

%

komforts

Pārgājiena laikā nakšņosim kalnu namiņos, kas ir labiekārtoti ar visu nepieciešamo.Tajos pašos namiņos, kuru kafejnīcās ir plaša poļu virtuves ēdienkarte, mēs ieturēsim arī brokastis un vakariņas. Dienas laikā mūsu spēkus un garu palīdzēs uzturēt sabalansētas un kaloriju pilnas uzkodas.

SEŠAS DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

grupas komplektēja no 10 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Pats atpazīstamākais un krāšņākais ezers Polijā- Morskie Oko
 • Pacelšanās Polijas Tatru vizītkartē – Kasprowy Wierch (1987 m)
 • Pastaiga caur aizraujošo Piecu Ezeru ieleju
 • Mājīgā poļu pilsētiņa – Zakopane
 • Autentiskā poļu virtuve
 • Ekskursija Polijas karaliskajā galvaspilsētā Krakovā
 • Svaigs kalnu gaiss un lieliska kompānija

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Visi transfēri maršrutā
 • Pusdienas trekinga laikā
 • Nakšņošana Zakopanes hostelī
 • Nakšņošana kalnu ceļotāju nometnēs
 • Ieejas dabas rezervātos un nacionālajā parkā
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
 • Brokastis un vakariņas 
 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Visa grupa satiekas Krakovā, no kurienes ar autobusu dosimies uz Zakopani- Polijas Tatru galvaspilsētu. Iekārtosimies hostelī un dosimies apskatīt Krupovku (Krupówki) – šādu nosaukumu ir ieguvusi pilsētas gājēju iela.

Otrā diena

Dodamies ārpus pilsētas kalnu takas virzienā, kas ved uz Kasprowy Wierch (1987 m) virsotni, kura ne bez pamata tiek dēvēta par Polijas Tatru vizītkarti. Kalnu grēdas galotnē mūsu priekšā vērsies elpu aizraujoša kalnu masīva panorāmu, kuru baudot dosimies naktsmāju virzienā.

Trešā diena

Šodien mēs dosimies iesāksim ceļu pa kalnu grēdas asi līdz ainaviskai ielejai, kuras galā mūs sagaidīs Mickēviča ūdenskritums. Tālāk nogriežoties Roztoki ielejas virzienā dosimies silta un mājīga tūristu nama virzienā.

Ceturtā diena

Šajā dienā mūs sagaida Piecu ezeru Ieleja, kas ir viena no ainaviskākajām vietām visos Tatros. Šodienas ceļš nebūs grūts un mēs varēsim baudīt ezeru ledus blāzmu lidz pat novakarei, bez nepieciešamības pēc liekas steigas.

Piektā diena

Šīs dienas plāns mums neļaus garlaikoties- pēc agrā rīa cēliena dosimies slavenā Morskie Oko virzienā, kas ne bez pamata tiek dēvēts par gleznaināko Polijas Tatru ezeru. Atpūtušies pie “kalnu spoguļa”, uzkāpsim nedaudz augstāk līdz ezeram Czarny Staw pod Rysami, no turienes paveras burvīgs skats uz visu ieleju un arī Morskie Oko. Atgriežamie pie atpakaļ pie iemīlētākā Tatru ezera, kur arī iekārtosimies mājīga namiņā.

Sestā diena
Lūk arī esam ilgi kārotā Galhēpigena kalna priekšā! Neapgrūtināsim mūsu uzdevumu un dosimies augšā bez lielajām mugursomām- dosim atslodzi mūsu mugurām un ceļiem. Pāri akmeņainām nogāzēm un sniegotam ielejām dedzīgi kāpsim kalnā, lai jau pēc mirkļa zaudētu elpu no kolosālas kalnu masīvu panorāmas! Apbalvosim sevi ar karstas šokolādes krūzi kafejnīcā un dosimies lejup uz nometnes pusi.

Neatradi atbildi uz sev interesējušajiem jautājumiem?

Nosūti mums ziņu.

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

5 + 10 =