TURCIJA

13.10.2020 – 21.10.2020
Kāpiens Tahtalī kalnā

PieteiktiesVēl informāciju

Pa Līkijas ceļu līdz Tahtali 

 

9dienas
320

Turcijai bez divām domām var piešķirt “kūrortu valsts” zīmolu ar vienveidīgām “all-inclusive” viesnīcām, – bet ir pienācis laiks šo stereotipu lauzt un aizvietot ar pavisam citiem iespaidiem!  Mēs piedāvājam apmeklēt šo fantastisko valsti, ar seno un unikālo kultūru, iespaidīgajiem kalnu masīviem, plašiem priežu mežiem Vidusjūras krastos un dziļajiem upju kanjoniem.

Pateicoties šiem dabas dārgumiem Līkijas ceļš ir pelnījis būt pasaules skaistāko un populārāko pārgajienu maršrutu TOPĀ! Atļausimies pilnībā padoties Turcijas burvībai- peldēsim apslēptos jūras līčos, uzkāpsim vietējā Olimpā, izstaigāsim gar antīkām drupām un ieskatīsimies turku nelielo ciematu ikdienas dzīvē.

Neliels gastronomiskais bonuss – mandarīni, granātāboli un apelsīni izstieptas rokas attālumā, katru dienu svaigas jūras veltis un grills… tieši uz Himēras liesmām- milzīgas, dabiskas gāzes plīts ar liesmām, kas raujās ārā pa tiešo no zemes dzīlēm. 

Nav ko žāvāties un piesakies uz visvasarīgāko pārgājienu Wewalk repertuārā!

%

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas “guļamlietas” un ēdienu vairākām dienām. Tomēr īpašas prasmes un specializēts ekipējums vai īpašas prasmes nebūs nepieciešams. Dienā ir paredzēts noiet 10 – 18 km garas distances, tāpēc jābūt gataviem soļot 6 – 10 stundas dienā pāri dažādiem reljefiem. Maksimālais augstums, kuru sasniegsim, būs 2366 metri, katrā pārgājiena posmā paceļoties un nokāpjot vismaz 500 metrus augstumā. Nav viegli, bet noteikti ir aizraujoši.

%

komforts

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos, savās teltis. Kempingos vienmēr  ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Turcijā ir silti visu cauru gadu, mūsu brauciena laikā dažkārt var būt pat diezgan karsti, dienā gaiss var sasilt līdz pat 30 grādiem, naktīs nav aukstāk par 10. Iesakam līdzi ņemt atvieglotus guļammaisus, paklājiņus, pārgājienu apavus ar labu protektoru, kā arī parūpēties par aizsardzību pret sauli

DEVIŅAS DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

Draudzīgā kompānijā līdz 12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Senās Olympos pilsētas drupas
 • Kāpiens Tahtali kalna virsotnē (2366 m)
 • Mistiskās Himēras liesmas
 • Autentiskā turku virtuve un kārumi
 • Apelsīni un granātāboli tieši no koka
 • Siltie un debeszilie Vidusjūras ūdeņi
 • Senās pilsdrupas Geçmen ciematā
 • Body raftings apburošā kanjonā

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Ēdiens trekinga laikā
 • Visi transfēri
 • Kanjonings
 • Ieeja nacionālos parkos
 • Nakšņošana kempingos un viesnīcās
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība ekipējuma izvēlē (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

  • Ceļojumu apdrošināšana
  • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
  • Body raftings (ap 15 eur)
  • Kafejnīcu un restorānu apmeklējumi (pēc izvēles)
  • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Tiekamies Antālijas lidostā, no kurienes jau tālāk ar autobusu dodamies mūsu maršruta starta punktā- Göynük ciematā. Pēc ilgā ceļa, lai pilnvērtīgi sagatavotos nākamo dienu izaicinājumiem, atpūtīsimies kempingā jūras krastā, ik pa laikam atvēsinoties ar peldi.

Otrā diena

Dodamies turku dabas brīnuma izpētē- Harmonijas kanjonā, atstājuši lielās mugursomas kempingā netālu no kanjona, dosimies pastaigā augšup pa upi, baudot ezeru skatus, grotas un stāvi klinšainos krastus. Noteikti izmēģināsim kaut ko nedaudz ekstrēmāku – kanjoningu.

Trešā diena

Izturības un spēka pilni, sāksim kāpienu gar kanjonu. Šodien mūsu ceļā būs bezgalīgi granātābolu dārzi un… meža krabji! Neredzēsi – neticēsi!

Ceturtā diena

Šī diena paliks atmiņā, kā viena no spilgtākajām – mēs nonāksim līdz Geçmen ciematam, kurā atrodas antīkas mūra drupas, Izņemot kultūrvēsturisko mantojumu, mēs izstaigāsim Platāna birzis, karsta alas un baudīsim hurmas no tuvējās fermas.

Piektā diena

Kāpsim augstāk un augstāk līdz plakankalnei (plato) vietējā Olimpa -Tahtali kalna pakājē! Skujukoku mežus aizstās kalnu ainavas un fantastiski skati uz kalna virsotni.

Sestā diena

Uzņemam ātrumu kāpjot lejup jūras virzienā! Pa ceļam piestājot Ulupınar ciematā, kur varēsim paši noķert foreli vietējā saimniecībā un to baudīt pusdienās. Posma beigās mēs ieraudzīsim neticamu dabas brīnumu – Himēras ugunis, izdegušu augsni, no kuras raujās liesmas! Paliksim nakšņot kempingā pašā jūras krastā!

Septītā diena
Piedzīvojums turpinās! Šodien mūsu iespējas satikt meža iemītniekus- briežus, lapsas un lūšus- ir lielākas, kā jebkad iepriekš! Tiekot pāri klinšainām kalnu nogāzēm, attapsimies plašās pļavās, kas slēpjas starp sniegotiem kalniem.
Astotā diena

Šodien pārgājienu nebūs – mēs atpūtīsimies vienā no labākajām Turcijas pludmalēm, apmeklēsim antīkās Olimpos pilsētas drupas, bet vakarā atgriežamies atpakaļ Antālijā. Pavadīsim vakaru staigājot pa vecpilsētu un baudot turku tirgus šarmu – šeit ir iespējams iegādāties aromātiskas garšvielas, rahatlukumu un vietējos suvenīrus. Bet vakarā dosimies uz hamamu- palutināsim sevi turku pirtī pēc aktīvā trekinga.

Devītā diena

Ir pienācis laiks atgriezties mājās! Ceļojums pa Likijas ceļu ir noslēdzies, bet iesmeslu atgriezties Turcijā ir kļuvis tikai vairāk- galu galā šī valsts sevī slēpj vēl neskaitāmus dārgakmeņus nākošajiem ceļojumiem!

Vēlies pievienoties pārgājienam vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Piesakies pārgājienam!

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

13 + 7 =