PIRMAIS PĀRGĀJIENS?

OKTOBRIS 2019

Kur doties pirmajā pārgājienā?

Pirmā pārgājiena izvēle iesācējam sākotnēji var šķist sarežģītāka kā pats pārgājiens. Instagrams liek domāt, ka teju katrs otrais ir uzkāpis Everestā, taču tavi draugi grib jau septīto reizi braukt uz Ogres Zilajiem kalniem. Kur ir vidusceļš? Kā saprast savu sagatavotības līmeni, iespējas un, galvenokārt, vēlmes?

Pirmkārt, uztraukumam nav pamata! Teju jebkurš ar stipru gribasspēku aprīkots haikeris ir spējīgs pieveikt ikkatru no mūsu pārgājieniem. Pārgājienu norise vienmēr tiek piemērota Jūsu fiziskajam un mentālajam stāvoklim (pat to uzlabošanai**), turklāt, dodoties kalnos pieredzējuša gida pavadībā, nav vajadzīgas nekādas specifiskas zināšanas. Tomēr, ja pārlieciba par saviem spēkiem un kalnu avantūrām nav tik spēcīga, tad nekur tālu nav jābrauc, lai izmēģinātu savus spēkus un izprast vai atpūta kalnos ir arī Tava sirdslieta. Te pat kaimiņos, Polijas dienvidos, atrodas ainaviskie Augstie Tatri, kuru virsotnēs plešās iespaidīgas panorāmas, to ielejās mirdz dzidrie kalnu ezeri, bet kāpums tajos ir mērens un baudāms. Ar augstāko virsotni Rysy (2503 m), Polijas Augstie Tatri kļūs par atbilstošu izaicinājumu gan tiem, kuri pirmo reizi sper soļus kalnu takās, gan tiem, kuri jau sen ir iemīlējuši kalnus.

Otrkārt, mēs esam gatavi sniegt atbalstu arī sagatavošanās procesā. Tepat Latvijā ir pieejamas daudz un dažādas jau iemītas takas, kuras var izmantot kā starta punktu. Pārliecinies, vai neko neesi aizmirsis (**), pārliecinies, vai neesi paņēmis par daudz (**) un izmanto savas sūri krātās atvaļinājuma dienas vai nedēļas nogales veidā, kas varbūt neizskatās tik glauni sociālajos tīklos, kā ierastā “all-inclusive” atpūta, bet dos tev iespēju atpūsties veselīgā, interesantā un atraktīvā vidē. Kur var uzņemt vairāk pozitīvu emociju un “uzlādēt savas baterijas”, ja ne pie dabas krūts?

Tātad atbilde uz jautājumu, kurp tad īsti doties savā pirmajā pārgājienā, ir pavisam vienkārša – tur, kur sirds kāro! Varbūt uz Dolomītu dzelžainajām klintīm? Vai Norvēģijas skandināvu ainavu, vai eksotisko Maroku? Raksti mums un izplānosim Tavu pirmo pārgājienu kopā!

Kā sagatavoties pārgājienam?

Arī šogad jaungada apņemšanās par skriešanu vakaros izrādījās pārāk grūta? Neuztraucies, tas nav šķērslis tam, lai pavisam neilgā laikā Tu būtu spējīgs uzkāpt kādā no Eiropas augstākajām virsotnēm!

Ar ko ir jārēķinās, plānojot doties kādā no mūsu pārgājieniem? Pirmkārt, tā ir fiziskā slodze ko pastiprina ne tikai augstuma maiņa, bet arī papildus svars uz muguras”Protams, atkarībā no kārtotā pārgājienu maršruta, tā grūtība un nepieciešamā sagatavotība var būt absolūti dažāda- no vasarīgās pastaigas pa Turcijas piekrasti līdz sūrajiem Islandes ledāju vējiem – apstākļi un komforta līmenis mēdz krasi atšķirties. Taču slodze nekad nebūs nepanesama, turklāt pārgājienā nebūsi viens – mēs vienmēr būsim gatavi palīdzēt. Ir būtiski justies droši par savu fizisko sagatavotību, un šo pārliecību visvieglāk gūt dodoties mazākos pārgājienos pakāpeniski paaugstinot līdzņemto svaru jau tepat mājas apstākļos. Ja vēlies izmeiģināt savus spēkus vietējos apstākļos, tad noteikti vari atrast sev piemērotāko taku https://dodies.lv/ vai gatavoties kopā ar mums un citiem domubiedriem  – raksti! (**)

Otrkārt, ir jāsaprot, kāds ekipējums ir nepieciešams un to laicīgi iegādāties. Mūsu piedāvātajos pārgājienos nav nepieciešami nedz klinšu kāpšanas instrumenti, nedz pasaules atlants vai leduscirtnis, tomēr visa pamatā vienmēr ir APAVI! Dodoties desmitiem kilometru garos pārgājienos, mūsu galvenias “transports” ir pašu pēdas, kuru komforts ir galvenā prioritāte. Atkarībā no plānotā maršruta takām un laikapstākļiem tie var būt gan īsie, gan augstie apavi, ar cietākām vai mīkstākām zolēm un tā tālāk. Papildus esam sagatavojuši detalizētu sarakstu ar svarīgākajām un ieteicamākajām līdzņemamajām lietām, kuras var noderēt dodoties pārgājienā.

Treškārt, un mūsuprāt vissvarīgāk, ir sagatavoties mentāli un būt gatavam izbaudīt pārgājienu! Mūsdienu stresa pilnā pasaule nepieļauj relaksāciju jebkādā tās izpausmē. Pat atvaļinājumam jābūt produktīvam. Mēs vēlamies panākt pretējo – uzticiet plānošanu mums, lai baudītu skaistos skatus un svaigo gaisu bez-stresa zonā. We got you.

Izklausās vilinoši?

Tad apskaties mūsu braucienus vai arī izvēlies kādu citu no mūsu piedāvātajiem piedzīvojumiem

Līdzīgi raksti

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

JANVĀRIS 2020 Ko baudīt un pieredzēt Kapadokijā? Iztēlojies gaisa balonu pārpildītu horizontu saullēkta gaismā, starp ne-no-šīs-pasaules paskata klintīm, kurās iebūvētas mājiņas, kas atgādina kaut ko no Zvaigžņu Kariem. Turcijas pasakainais Kapadokijas reģions ļoti...

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

MARTS 2020 Uzturs pārgājienā Veselīgs uzturs ir viena no svarīgākajām lietām, lai pārgājiens būtu izdevies, un intensīvu pārgājienu laikā tam, viennozīmīgi, jāpievērš vairāk uzmanības kā ikdienas gaitās. Tālākie padomi ļaus tev sekmīgāk sagatavoties nākamajam...

9 IEMESLI DOTIES UZ TATRIEM

9 IEMESLI DOTIES UZ TATRIEM

 DECEMBRIS 2019Citāda PolijaPolijas Augstie Tatri -”Es pat nevarēju iedomāties, ka Polija var būt šāda”- ne retu reizi šos vārdus mēs dzirdam no haikeriem, kas ierodas Tatros pirmo reizi, un ainavu apburti ļaujas Polijas dabas šarmam. Kalnu masīvs, kas kalpu kā dabīga...