LĪKIJAS PĀRGĀJIENS 2019

OKTOBRIS 2019

“Šī noteikti nav Turcija, kādu to parasti iedomājos!”

šos vārdus ir teicis gandrīz katrs no dalībniekiem, kas šoruden pievienojās vismaz vienam no trijiem mūsu organizētajiem piedzīvojumiem Turcijā. Kā izrādījās, šī valsts no jauna var apburt pat pašus pieredzējušākos ceļotājus.

Pirmie divi maršruti mūs veda pāri vairākiem slavenā Līkijas ceļa posmiem, kas savu nosaukumu guvis no antīkās valsts, kas šeit kādreiz atradusies (Kaut pats ceļš izveidots tikai 20. gadsimta 90. gados).

Mūsu pašai pirmājai- “elitārajai’’ haikeru grupai bija jātiek pāri Göynük kanjonam līdz Tahtali kalna pakājei, finišējot burvīgā pludmalē Çıralı ciematā. Kurš gan to būtu domājis, bet grūtākais visa pārgājiena laikā bija piebremzēt grupas ātro tempu. ‘’Mūsējiem’’ aiz muguras palika visu vecuma grupu un nacionalitāšu tūristi, kāmēr ar sparīgu ritmu, ko uzturēja mūzika, kas skanēja no portatīvā skaļruņa, mēs traucāmies pāri vienai kalnu grēdai pēc otras.

Lai sasniegtu ilgi gaidīto Tahtali kalnu nepieciešamas aptuveni četras pārgājiena dienas, un šo dienu laikā ceļš veda caur autentiskiem turku ciematiņiem, ar viesmīlības pilniem un viediem cilvēkiem, un par kuriem informāciju iegūt nevar pat nevienā pašā tūristu bukletā. To, cik daudz granātābolu sulas mēs izdzērām, nav iespējams saskaitīt! Savukārt, vietējo konditorejas  gardumu vilinājums pāris dalībniekiem lika aizmirst par saviem mērķiem ceļojuma laikā pazaudēt pāris liekos kilogramus. Šajā pargājiena posmā, mēs centāmies iet vieglā solī, neko lieku nenesot līdzi, kas arī bija iemesls tam, ka izvēlējāmies pusdienot vietējos viesu namos, ļaujot sev pašiem iepazīt tuvāk lokālo virtuvi – vienkāršu, sātīgu, bet, kas galvenais, arī barojošu.

Kāpiens Tahtali kalnā

Līdz beidzot pienāca mūsu pārgājiena kulminācija- Tahtali kalns. Tas, mākoņos ietīts, mūs sagaidīja ar iespaidīgām Zeva un Hēras figūrām (kas, gan bija izgatavotas no plastmasas ). Ceļu turp un atpakaļ, ieskaitot pusdienas trošu stacijas restorānā ar ļoti savdabīgo nosaukumu “Šekspīrs”, mēs paveicām četrās stundās. Tās dienas vakarā mūs gaidīja svinības nelielā ģimenes viesnīcā par godu Tahtali kāpienam. Viss ēdiens, kas tika likts galdā, nāca no pašu saimniecības, pašu cepta maize, dārzeņi ‘’pa taisno’’ no sava dārza, bet pats interesantākais – garšīgākais mājas limoncello, rakija un vīns, kas protams gatavots no vietējām izejvielām. Turku viesmīlībai nebija gala, jo nopērkot tikai vienu vīna pudeli, tikām uzcienāti ar vēl divām. 

Piedzīvojuma noslēdzošā diena pie jūras tika pavadīta ar maksimālu baudu-  kopā ar mums draudzīgu ukraiņu haikeru grupu mēs izīrējām jahtu un devāmies izzināt klusus Vidusjūras līcīšus, baudot piekrastes panorāmas. Saule, mūzika, draudzība – tas bija izcils noslēgums lieliskam piedzīvojumam. 

Vēl redzējām – Himēras Ugunis, antīko pilsētu drupas, cietokšņi un ļoti apburoši sunīši, bet visu nav iespējams atstāstīt, tas ir jāredz savām acīm! 

Izklausās vilinoši?

Tad apskaties mūsu Turcijas braucienus vai arī izvēlies kādu citu no mūsu piedāvātajiem piedzīvojumiem

Līdzīgi raksti

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

JANVĀRIS 2020 Ko baudīt un pieredzēt Kapadokijā? Iztēlojies gaisa balonu pārpildītu horizontu saullēkta gaismā, starp ne-no-šīs-pasaules paskata klintīm, kurās iebūvētas mājiņas, kas atgādina kaut ko no Zvaigžņu Kariem. Turcijas pasakainais Kapadokijas reģions ļoti...

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

MARTS 2020 Uzturs pārgājienā Veselīgs uzturs ir viena no svarīgākajām lietām, lai pārgājiens būtu izdevies, un intensīvu pārgājienu laikā tam, viennozīmīgi, jāpievērš vairāk uzmanības kā ikdienas gaitās. Tālākie padomi ļaus tev sekmīgāk sagatavoties nākamajam...

10 IEMESLI DOTIES PĀRGĀJIENĀ

10 IEMESLI DOTIES PĀRGĀJIENĀ

JANVĀRIS 2020 Pārgājieni fiziskai un garīgai veselībai  Apkārt ir atrodami neskaitāmi daudz raksti un pētijumi, kas pierāda, ka pārgājieni labvēlīgi ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu. Pat, ja skatās uz pārgājieniem, kā uz sporta vingrinājumu, tas sniedz teicamu...