ISLANDES PIEDZĪVOJUMS 2018

Autore: Anna Kisel

AUGUSTS 2018

Sapnis par Islandi

Islande. Līdz 2019. gada vasarai šis vārds manī raisīja sapņainas cerības par piedzīvojumiem, kuras apvīja neskaitāmas bildes ar elpu sireāliem panorāmiskiem skatiem un kādu vārdiem neizsakāmu iekšēju entuziasmu. Visas šīs pazīmes, kas liecināja par sapni, brīnumainā kārtā pašas mani pietuvināja šī mērķa īstenošanai. Sestā maņa mani nepievīla jeb tagad šo ceļojumu bezierunām uzskatu par spilgtāko, jautrāko un iespaidīgāko savas dzīves piedzīvojumu, par kuru ar milzīgu baudu stāstu, kad saruna nonāk līdz jautājumam:”Nu, kur tad Tu atpūties šovasar?”. ”Nu tā… aizminos līdz Islandei…”

Un atzīšos, ka vislabāk dodies uz šo ledaino pērli ir vasarā, vēl labāk augustā. Augusts šajā valstī pārsvarā ir siltākais mēnesis, ar vislielāko saulaino dienu skaitu, kā arī augusta beigās var paveikties novērot unikālo parādību aurora borealis jeb ziemeļblāzmu

Klimats spēj pārsteigt ar savu daudzpusību. Man paveicās, ierodoties salā, kā arī visas viesošanās laikā, “visslapjākā vasara Islandē” pēc statistiski ilgā perioda sevi izsmēla, un lielāko piedzīvojuma daļu varēju baudīt sausu un saulainu laiku. Uzreiz ir vēlos brīdināt, ka neviens vienalga nav atcēlis tik ļoti dzīvībai svarīgo – siltāko guļammaisu, siltās vilnas zeķes, ļoti drošu termoveļu un lietus mēteli!

Islandes braucienam es gatavojos pēc precīzām Irenas, gides, vadlīnijā. Irena zin par Islandi un trekingu daudz, ja ne pat visu. Profesionālisms papildināts ar šārmu, racionālu pieeju, acīmredzamu mīlestību un empātiju pret cilvēkiem un gaumes izjūtu (tas man ir atsevišķs un ne mazsvarīgs punkts) – tās tiešām ir ļoti retas un unikālas īpašības, kas var piemīt gidei. Irena, es jau vairākkārt teicu un velreiz atkārtošos – milzīgs Tev paldies par šo piedzīvojumu, man tas bija 11 no 10!

Atlantijas vaļu safari

Iespaidus nesaskaitīt un vārdiem neaprakstīt, bet īsā ieskatā meiģināšu atainot. Vaļi! Es ierados 3 dienas pirms officiālā trekinga sākuma. Pašā pirmājā dienā man nācās sēsties pie īrētā automobīļa stūres un atcerēties ilgos gados ierūsējušo braukšanas prasmi. Tā tas viss arī sākās. Nelielā kompānijā trīs cilvēku lokā mēs devāmies nelielā ceļojumā uz ziemeļiem, Vikas virzienā. Mūsu mērķis bija ieraudzīt vairākus ūdenskritumus, kuru vidū bija ūdenskritums, kas Eiropā spēcīgākais  (Dettifoss), jau neaktīvu vulkānu krāterus un mans “sapnis sapnī” – Vaļus! Pats brauciens pa glītiem serpantīna vai klintīs ieskautiem Islandes autoceļiem ir bauda. Bonusā apburoši skati katrā virzienā. Sajūta, ka esi uz Marsa, pateicoties vulkānisko pelnu apsegtiem kalniem un tikai retām civilizācijas pazīmēm, mūs gandrīz vai nepameta. Kalnainos dabas skatus retu reizi nomainot Islandes zirgu ganību lauki, ķērpjiem un sūnās apaugušie salātzaļi lauki. Idile!

Vaļi mūs nepievīla. Mēs devāmies peldē specializētās laivās, malkojām kakao un vērojām, kā vaļu pārīts ar lielu blīkšķi iznira un tad atkal ienira okeāna dzīlēs… un tas viss tikai pāris metros no mūsu laivas. Mans sajūsmas rādītājs jau sen bija pārslogots.

Atgriežoties atpakaļ no ziemeļiem mums nebija daudz laika garlaikot, jau nākamajā rītā mūs gaidīja Islandes augstienes. Mūsu piedzīvojumu grupa kļuva par atsevišku (un ļoti spēcīgu) bonusu šī piedzīvojuma puzlē. Kaut kādā veidā ļoti harmoniski izdevās savākties interesantām, spilgtām personībām ar ļoti līdzīgu humora izjūtu un uzskatiem. Tas palīdzēja pārvarēt grūtības trekinga laikā, tādēļ, ka dabasskati paliek dabasskati, bet svarīgi ir arī tas, ar kuru to dalies šajos iespaidos! Vienvārd sakot – paldies visiem!

Pats pārgājiens pēc savas būtības nebija grūts, mēreni kāpumi ar distancēm ap 12km dienā. Kopumā var teikt, ka Laugavegurinn pārgājiena maršruts bija ļoti piemērots pat tiem, kuriem tas bija pats pirmais trekings, mums pat nospīdēja ar laikapstākļu labvēlīgumu. Mans lielākais izaicinājums bija dregnās naktis, Dolomite kurpes, kuras pēkšņi kļuva neērtas, un protams arī pēdējā pārgājiena diena 28 km garā Fimmvorduhals  takā. Ļoti ainaviski, tomēr ledāja pakājē varēja just Islandes laikapstākļu spiedienu. 

Par Zilo lagūnu nav dzirdējis tikai sliņķais, un tā šoreiz biju es. Jau tikai Islandē es uzzināju to, ka tā ir salas tūrisma pērle un ir iekļauta vairākos pasaules TOP tūrisma sarakstos, ar saviem termāliem avotiem, kam piemīt dziedneiciskas spējas. Pārgājiens, mugursoma un pastāvīgs mitrums trekinga laikā, tā arī kūdijas domas par termālo paradīzi. Pēc būtības tas ir baseins ar zilu krāsotiem rūpnīcas pārstrādes ūdeņiem. Protams, viss ir pēc augstākās kvalitātes rādītājiem, turpat vien ir “Blue Lagoon” zīmola veikals (galvenokārt skaistumkopšanas produkti), restorāns, pirtis, saunas, atpūtas stūris ar guļamvietām, kā arī termālais baseins ar džakuzi zem atklātas debess. Vairākos baseina nostūros, ceļotājus vilinot, ir labsajūtu saliņas, kurās dala ārstnieciskas sejas maskas un svaigus augļu smūtijus. Pēc īlgiem un sūriem pārgājieniem – tā ir bauda, kas tiešām ļauj atslābt. Kaut arī par pasaules brīnumu, kā to mēdz bieži dēvēt tūrisma ceļvežos, es to nenosauktu. 

Par vienu no lielākajām vilšanām kļuva tas, ka tā arī neizdevās starp visām troņu spēļu cienīgām ainavām saskatīt vismaz vienu pūķi (kaut vai pavisam maziņu). Nu, varbūt citreiz.

Nobeigumā vēlējos tikai sacīt, ka ar WeWalk komandu jūs esat drošām profesionāļu un entuziastu rokās!

Ķeraties klāt un īstenojiet savus kārotākos sapņus!

Islande. Kas ir jāredz?

Jau sākot ar Reikjavīku, vistālāk uz Ziemeļiem esošā galvaspilsēta, kas burtiski 40 gadu laikā pārtapa no pelēcīgā zvejnieku ciemata līdz modernai Ziemeļvalstu pilsētai. Tālu no tās jālūkojas, lai ieraudzīt VIENĪGO visa Eiropā geizeri, kas aptuveni ik pēc 2 minūtēm gaisā izšauj ūdens stabu līdz pat 20 metru augstumā. Cits dabas brīnums ir atrodams Tingvellir (Þingvelli) nacionālajā parkā, kas ir viena no divām vietām VISĀ PASAULĒ, kur virszemē apskatāma divu zemes tektonisko plātņu satikšanās vietu!
Kas būtu Islande bez ūdenskritumiem?⛲ Visā salā ir vairāk kā 200 ūdenskritumu, to ir tik daudz, ka daudzi no tiem vēl pat nav ieguvuši savu nosaukumu, tomēr skaļākie no tiem ir – Dettifoss (spēcīgākais ūdenskritums Eiropā) un otrs augstākais Islandes ūdenskritums – Glymur (198 m), kas ir gandrīz tik pat, kā divu Zinātņu akadēmiju augstumā

Islande. Ko ir vērts zināt?

Lai arī pārsvarā avio-pārlidojumi līdz Islandei ir samērā lēti, katrs ieceļotājs atduras pret visai lieliem tēriņiem pašā galamērķī- transports, naktsmītnes, izklaide, ēdiens – cenas ir krietni augstākas nekā gandrīz visā pārējā pasaulē. Tomēr ir kaut kas, par ko absolūti nav jāmaksā- ŪDENS! Nav nepieciešamības pirkt ūdeni pudelēs, jo gandrīz vai visā valstī, katrā mājā un kempingā, krāna ūdens ir kristāl tīrs un garšīgs… tam tiešām ir salīdzinoši maiga vai pat salkana garša! Bet karstie avoti- TIE IR VISUR! Sava ceļojuma laikā gandrīz katrā pieturpunktā ir iespējams izbaudīt dabīgu SPA procedūru ģeotermālā baseina vai „vannā” (hot pot). Tie visi ir atzīmēti kartē https://hotpoticeland.com/

Izklausās vilinoši?

Tad apskaties mūsu Islandes braucienu  vai arī izvēlies kādu citu no mūsu piedāvātajiem piedzīvojumiem

Līdzīgi raksti

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

JANVĀRIS 2020 Ko baudīt un pieredzēt Kapadokijā? Iztēlojies gaisa balonu pārpildītu horizontu saullēkta gaismā, starp ne-no-šīs-pasaules paskata klintīm, kurās iebūvētas mājiņas, kas atgādina kaut ko no Zvaigžņu Kariem. Turcijas pasakainais Kapadokijas reģions ļoti...

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

KĀ PLĀNOT UZTURU PĀRGĀJIENA LAIKĀ?

MARTS 2020 Uzturs pārgājienā Veselīgs uzturs ir viena no svarīgākajām lietām, lai pārgājiens būtu izdevies, un intensīvu pārgājienu laikā tam, viennozīmīgi, jāpievērš vairāk uzmanības kā ikdienas gaitās. Tālākie padomi ļaus tev sekmīgāk sagatavoties nākamajam...

9 IEMESLI DOTIES UZ TATRIEM

9 IEMESLI DOTIES UZ TATRIEM

 DECEMBRIS 2019Citāda PolijaPolijas Augstie Tatri -”Es pat nevarēju iedomāties, ka Polija var būt šāda”- ne retu reizi šos vārdus mēs dzirdam no haikeriem, kas ierodas Tatros pirmo reizi, un ainavu apburti ļaujas Polijas dabas šarmam. Kalnu masīvs, kas kalpu kā dabīga...