DECEMBRIS 2019

Citāda Polija

Polijas Augstie Tatri -”Es pat nevarēju iedomāties, ka Polija var būt šāda”- ne retu reizi šos vārdus mēs dzirdam no haikeriem, kas ierodas Tatros pirmo reizi, un ainavu apburti ļaujas Polijas dabas šarmam. Kalnu masīvs, kas kalpu kā dabīga robeža starp Slovākiju un Poliju, kā arī abās robežpusēs (poļu un slovāku)  šī teritorija tiek apsargātas nacionālo parku formā. Tatru Nacionālais Parks (TNP)  ietver Augsto un Rietumu Tatru poļu daļu, Augsto Tatru Piekalnu apkārtnes, ar neskaitāmiem panorāmas skatiem un ainvasikām vietām – Morskie Oko, Rysy (2503 m), Kasprowy Wierch (1987 m), Piecu ezeru ielejas (Dolina Pięciu Stawów), Giewont (1895 m)… un šī ir tikai aisberga galotne. 

Pateicoties Tatru viesmīlībai, tūristiem paredzētiem labiekārtojumiem un jau minētajai dabas burvībai, katru gadu TNP apmeklē no 2 līdz 3 miljoniem tūristu, daudzām pārgājienu takām un haikeru naktsmītnēm paliekot pieejamām arī ziemas sezonā. Šeit būs 9 iemesli, kāpēc pārgājiens Polijas Tatros ir lieliska ideja.

1.Tūristu mājiņas jeb Schronisko ir FANTASTISKI!

Polijas Tatros atrodas vairāk nekā 20 tūristu mītnes, lielākā daļa no tām sagaida viesus visa gada garumā.Neskaitot to, ka visi Schronisko ir aprīkoti ar visu nepieciešamo infrastruktūru un 21. Gadsimta ērtībām, tajās viesus sagaida arī teicamas Polijas nacionālās virtuves ēdnīcas, piedāvājot vasaras svelmē veldzējošus dzērienus un vietejo augļu desertus, bet ziemās gardu Żurek zupas bļodu ar glāzi kartvīna vai karst-alus. Kā jau Polijā pienākas, par skaitļiem reiķinā nebūs jāmulst, gan naktsmītnes, gan nakšņošanas cenas ir ĻOTI draudzīgas. Visu šo mājības un garšu buķeti papildina izcils dabasskats, kas plešas visos virzienos un visos namu logos. Vakarā izjustā mājīguma un siltuma sajūta nepametīs vēl visu nākamo pārgājiena dienu!

2. Mazie Alpi – rokas stiepiena attālumā

Jau sākot ar to, ka līdz Polijai var nokļūt visos iespējamos veidos – lētie autobusi, blablacar līdzbraucējos, Ryanair, Wizzair vai ar savu auto un jaudīgu mūzikas play-listi. Izvēloties sabiedriskos transporta līdzekļus vai līdzbraucējus, pārsvarā tuvākais iespējamais galamērķis ir Krakova, Polijas Karaļu pilsēta, kuru lielākā daļa ceļotāju arī izvēlas par savu pieturvietas pirms došanās kalnos. 

Apskatijuši Krakovas vecpilsētu un izcili saglabātos kultūrvēstures mantojumus, tikai divas stundas autobusā un te mēs esam – Zakopāne- pilsēta, kurā ir viss haikeru komfortam un baudai.

Tatrus var noteikti vērtēt, kā visvieglāk, lētāk un ērtāk sasniedzamo kalnu masīvu ceļotājiem no mūsu platuma grādiem.

3. Dzidrie kalnu ezeri

Tatru nacionālajā parkā ir vairāk nekā 30 ezeri, ko dēvē par staw (poliski: dīķis). Lielākais un arī pazīstamākais no tiem ir Morskie oko, kas vasarā savos krastos vilina neskaitāmus atpūtniekus. Ne mazsvarīgāka ir arī Piecu Ezeru taka, kas ved gar Czarny Staw (Melnais ezers), Zmarly staw (Little lake), Pzedni Staw Polski (Galvenais ezers), kā arī iepriekš minētais Morskie Oko.

4. Izbaudīt un izzināt Zakopani – Tatru kultūras vārtus

Zakopane ir jauka un mierīga pilsētiņa Tatru kalnu piekājē, kuras galvenā gājēju iela .Krupowki noteikti atmiņā atsauks Jūrmalas Jomas ielu… varbūt nedaudz stāvāku. Neskaitāmas vietējās virtuves ēdnīcas un restorāni, kā arī plaša pārgājienu un sporta ekipējuma veikalu izvēle, kas vienmēr ļauj atrast visu nepieciešamo, ja, kaut kas tomēr ir aizķēries mājās. Un gandrīz no jebkura pilsētas punkta gaišā dienas laikā var redzēt vienu no Polijas Tatru vizītkartēm –  Kasprowy WIerch.

5. Gastronomiski prieki visa ceļa garumā!

Nav jāsatraucas par to, ka aktīvās atpūtas laikā nebūs iespējams pilnvērtīgi un gardi paēst! Par to parūpēsies ne tikai Zakopanes pilsētas gastronomiskā pārpilnība, bet arī tūristu namiņu (Schronisko) plašās ēdienkartes. Izgaršo pierogi (lielie poļu pelmeņi), zapiekanka (poļu pica) un īpašo Tatru delikatesi oscypek (kūpināts aitu siers), kā arī rzhano piwo… jā, tieši tā! Polijā visai iecienīts ir arī karstais alus ar medu vai sīrupa piedavām, kas piedod noskaņu vakara atpūtai pie tūristu namu kamīniem.

6. Apmskatīt Krakovas mantojumu

Dodoties uz Polijas Tatriem ir noteikti vērts pāris dienas pirms vai pēc trekinga pavadīt arī Krakovā- otrajā lielākajā Polijas pilsētā. Krakova ,ko mēdz dēvēt arī par Karaļu pilsēta, ir apburoša visos gada laikos, priecājot tās viesus ar bruģotām ietvēm, viduslaiku pilīm un dažādu mākslas laikmetu arhitektoniskiem pieminekļiem, ko tikai viegli ir skāruši kari un nemieri. Pateicoties šaj vēsturiskai veiksmei Krakova vēl 1994. gadā tika iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsētas šaurās ielas, smalkā arhitektūra un baznīcu torņi mēdz atsaukt atmiņā kādu no Rīgas vecpilsētas skatiem.

7. Tatru savvaļas dzīvnieki un flora

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pārgājienu cienītāji katru gadu atgriežas Polijas Tatros, ir daba un dzīvnieku daudzveidība kalnainajos mežos. Tatru nacionālais parkā mīt daudzas retas dzīvnieku sugas, kā piemēram brūnie lāči un zelta ērgļi, šalcas straujas kalnu upes, ezeri un mežotnes, kuras caurvij takas, ļaujot izbaudīt valdzinošus dabas skatus un droši vērot dzīvniekus savā dabiskajā vidē. Īpaši aizsargātas dabas teritorijas, kā dabas baudītāju paradīze, kas ļauj pieredzēt tās pirmatnīgo skaistumu.

8. Dažādas grūtības pārgājienu takas

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pārgājienu cienītāji katru gadu atgriežas Polijas Tatros, ir daba un dzīvnieku daudzveidība kalnainajos mežos. Tatru nacionālais parkā mīt daudzas retas dzīvnieku sugas, kā piemēram brūnie lāči un zelta ērgļi, šalcas straujas kalnu upes, ezeri un mežotnes, kuras caurvij takas, ļaujot izbaudīt valdzinošus dabas skatus un droši vērot dzīvniekus savā dabiskajā vidē. Īpaši aizsargātas dabas teritorijas, kā dabas baudītāju paradīze, kas ļauj pieredzēt tās pirmatnīgo skaistumu.

Pēdējais, bet ne mazsvarīgākais – te ir apburoši skaisti!

Izklausās vilinoši?

Tad apskaties mūsu Polijas pārgājienus vai arī izvēlies kādu citu no mūsu piedāvātajiem piedzīvojumiem

Līdzīgi raksti

Par piedzīvojumu klubu WeWalk

Par piedzīvojumu klubu WeWalk

  Mūsu stāsts - WeWalk Piedzīvojumus klubs WeWalk dodās pārgājienos Eiropas un Ziemeļāfrikas kalnos, kā arī piedzīvojumos eksotiskās valstīs par visiem pieejamām, zemām cenām! Mūsu galvenie virzieni ir - trekkings Polijas Tatros un Alpos, mūsu kluba vizītkarte -...

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

5 IEMESLI DOTIES UZ KAPADOKIJU

JANVĀRIS 2020 Ko baudīt un pieredzēt Kapadokijā? Iztēlojies gaisa balonu pārpildītu horizontu saullēkta gaismā, starp ne-no-šīs-pasaules paskata klintīm, kurās iebūvētas mājiņas, kas atgādina kaut ko no Zvaigžņu Kariem. Turcijas pasakainais Kapadokijas reģions ļoti...

ISLANDES PIEDZĪVOJUMS 2018

ISLANDES PIEDZĪVOJUMS 2018

Autore: Anna Kisel AUGUSTS 2018 Sapnis par Islandi Islande. Līdz 2019. gada vasarai šis vārds manī raisīja sapņainas cerības par piedzīvojumiem, kuras apvīja neskaitāmas bildes ar elpu sireāliem panorāmiskiem skatiem un kādu vārdiem neizsakāmu iekšēju entuziasmu....