SPĀNIJA

28.04.2020 – 09.05.2020
Santiago Svētceļojums

PieteiktiesVēl informāciju

Camino Primitivo posma pārgājiens

 

12dienas
470

Pirmatnējais Viduslaiku svētceļotāju ceļš- šo maršrutu uzskata par ainaviskāko no daudzajiem Santiago ceļa posmiem , kas ikgadu aizrauj tūkstošiem ceļotāju pateicoties ne vien tajā esošajām reliģiskajām vērtībām, bet arī apburošām kalnu ainavām un dabas reljefiem. 

Mēs dosimies pa šī ceļa pioniera – Austrijas karaļa Alfonso II- pēdām, no senās Ovjedo pilsētas līdz pašai Santjago de Kompostelai, kur apglabāts apustulis Jēkabs.  Ceļojuma pirmā daļa mūs vedīs caur Kantabrijas kalniem, kur mums būs jāparvar garas distances ar lielām augstuma izmaiņām, bet kā atlīdzību par to baudīsim dažādu krāsu piesātinātas kalnu ainavas, autentiskus spāņu ciematus, pirmatnējas takas, senus klosterus un pils drupas.

Pēc ilgā ceļa, mūs gaidīs nelieli, bet ļoti vērtīgi gastronomiskie “prieki”-  Galīsijas reģiona sieri, vīni, desas un arī sidri no Astūrijas reģiona,- kas tikai pievienos vēl vairāk jautrības mūsu ceļojumam pa šo tik ļoti unikālo Spānijas daļu.

Lai piedzīvojums neaizmirstos arī gadiem ejot, kā apbalvojumu par 250 noietiem kilometriem, iegūsi jaunu pasi (sertifikāts par maršruta pārvarēšanu), vērtīgāku un nozīmīgāku par jebkuru suvenīru, ko var nopirkt Spānijā.

Dodies mums līdzi ceļā, lai pārliecinātos- Santjago ceļš ved ne tikai caur gadsimtus seniem noslēpumiem, bet arī paša dvēseles dziļumos.

%

GRŪTĪBA

Neskatoties uz to, ka  mugursomai būs minimāls svars (ēdienu iepirksim pārgājiena laikā) un no ekipējuma būs nepieciešams tikai viegls guļammaiss,  šis maršruts prasīs no tevis izturību un ērtus trekinga apavus- dienā ir paredzēts noiet 20 – 30km pa kalnainu reljefu. Neskatoties uz to pārgājiena grūtība ir mērena, jo nav paredzētas straujas augstuma maiņas.

%

komforts

Visa maršruta garumā mēs nakšņosim Albergue – Camino Santiago svētceļotāju naktsmītnēs. Lielākā daļa Albergue pēc izskata ir pieticīgas, tomēr tajās nodrošināts ir viss komfortam- dušas, virtuves un atpūtas zonas. Laikapstākļi Spānijā būs brīnišķīgi, tomēr piemērotu apavu un ūdens necaurlaidīgā apģērba izvēlēi ir jāpieverš liela uzmanība.

DIVPADSMIT DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

Draudzīgā kompānijā līdz 12 cilvēkiem

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Brokastis un pusdienas maršrutā
 • Visi transfēri (Madride – Tineo;  Santjago de Kompostela – Madride)
 • Dzīvošana Albergue un hosteļos
 • Svētceļotāju pase, oficiāls sertifikāts par maršruta veikšanu.
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas un palīdzība ar aviobiļetēm
 • Pilnīga informācija un atbalsts sagatavošanās procesā
 • Konsultācijas par ekipējumu (iegādes vai īres iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
 • Ceļojumu apdrošināšana 
 • Vakariņas (ap 5 līdz 10 eiro dienā)
 • Personīgi izdevumi un suvenīri

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena
Tiksimies Madrides autoostā no kurienes jau tālāk dosimies ar autobusu uz Ovjedo – pilsēta, kuru 8. gs. dibināja mūki. Tieši šeit no ikoniskās San – Salvador katedrāles sākas ceļš Camino Primitivo. Šajā dienā mēs gatavojamies ceļojumam – saņemam mūsu credencial- svētceļotāju pases, kurās katru dienu mums būs jāvāc zīmogi par noteiktas maršruta daļas pievarēšanu. Vēlāk izstaigāsim arī vēsturisko pilsētu un ievācamies mūsu pirmajā Albergue.
Otrā diena
Rīta agrumā dodamies ceļā! Mūsu maršruts sākas Tineo pilsētā, kur redzēsim jau pirmo marķējumu- dzelteno gliemežvāku un bultiņu- tam mēs sekosim tuvākās 10 dienas. Pēc pirmajiem 18km ar nelielām reljefa maiņām mēs nonāksim Borrés ciematā ar nelielām autentiskām mājiņām un vairākām saimniecībām.
Trešā diena
Šajā dienā mūs gaida pakāpenisks un dažviet straujš kāpiens visa pārgājiena laika augstākajā punktā- 1200 m vjl. Kāpjot pāri augstienēm mēs vērosim mierīgas ainavas ar kalnainu reljefu un vējdzirnavām.
Ceturtā diena
Laižamaies lejup pa krāšņo kalnu serpentīnu līdz ūdenskrātuvei uz kuras dambja apstāsimies ievilkt elpu un atpūsties. Vēlāk tiksim līdz Grandas de Salime, kur arī paliksim nakšņot vietējā Albergue.
Piektā diena
Turpinām mūsu ceļojumu pa kalniem un meža takām, kad ap pusdienlaiku mēs nonāksim Galīsijā. Baudam jūras veltis un nesteidzīgi dodamies mūsu naktsmītnes virzienā.
Sestā diena
Sākam lēnā gārā laisties zemāk: gleznainie kalnu reljefi, spāņu ciemati, ganību lauki un galvenais- vieglāki pārgājiena posmi gaida mūs priekšā. Grūtākie pārgājiena posmi ir jau aiz muguras!
Septītā diena
Būsim nonākuši līdz plašai, romiešu mūru ieskautai, spāņu pilsētai Lugo. Jau pieraduši pie klusiem provinciāliem ciematiem, liksies, ka šī pilsēta vārās un kūp dzīvības drūzmā- neskaitāmas kafejnīcas un restorāni, veikali un tūristi. Pavadīsim patīkamu vakaru mūsu draudzīgā kompānijā.
Astotā diena
Mūsu maršruta ceļš kļūs lēzenāks un vienmērīgāks. Nakšņosim ļoti mājīgā un omulīgā lauku naktsmītnē, atjaunotā vēsturiskā ēkā ar savu izteiktu šarmu.
Devītā diena
Un ,lūk, būsim nonākuši pilsētā, kur satiekās franču ceļš Santiago un mūsu Camino Primitivo. Aiz muguras ir palikuši pēdējie pauguri. Paliekam nakšņot Albergue pilsētā Melide.
Desmitā diena
Turpinam pārgājienu pāri zaļajiem Galīsijas laukiem gar neskaitāmajām spāņu saimniecībām. Noteikti apstājamies nelielai fotosesijai uz internetā populāra tilta, kas veidots no plakaniem laukakmeņiem un apmeklējam Iglesia de Santiago un Capilla de la Magdalena baznīcas, kā arī to, kas ir palicis no Convento de la Magdalena klostera. Nakšņojam Santa-Irene.
Vienpadsmitā diena
Desmit dienas mēs gājām pretīm mūsu mērķim- Santjago de Kompostela. Šī senā pilsēta, tās ielas un laukumi apvīti ar noslēpumiem, leģendām un mistiku. Pilsētas vēsturiskajā daļā, kas ir UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā, ir apglabātas Svētā Jēkaba mirstīgās atliekas. Pilsētas galvenais apskates objekts- Sv. Jēkaba katedrāle, kuru ik gadu apmeklē svētceļotāji no visas pasaules. Mēs iegūstam ilgi gaidīto sertifikātu un kopā atzīmējam mūsu svētceļojuma noslēgumu.

Divpadsmit dienas
Ir pienācis laiks atvadīties, un ar jauniem pieredzējumiem atgriežamies mājās!

Vēlies pieteikties pārgājienam vai neatradi atbildi uz sev interesējušajiem jautājumiem?

Piesakies pārgājienam!

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

9 + 5 =

Līdzīgi piedzīvojumi

Pārgājiens Kanāriju SALĀS

Dosimies apkārt abām salām Atlantijas salām – gan Tenerifei, Gan Grankanārijai. Pārvarot visas Spānijas augstāko virsotni – Teides vulkānu 3718m un baudot sauli zeltainās kāpās.

Pasakainā kapadokija

Ceļojums uz Turcijas pērli – Kapadokiju. Mūs gaida naizmirstamas pastaigas krāsainās ielejās, nakšņošana klintīs iekārtotos viesu namos un protams – lidojums ar gaisa balonu saullēktā.

Pārgājiens Tatros - Rysy

100Kāpiens Polijas tatru augstākajā virsotnē – Rysy 2503 m, turpinot ceļu caur kalnu ielejām līdz Piecu Ezeru ielejai un vienu no skaitākajiem Polijas ezeriem Morskie oko.