NORVĒĢIJA

04.07.2020 – 13.07.2020
Norvēģijas trekings

PieteiktiesVēl informāciju

Atklāj Jotunheimen nacionālā parka takas

 

10dienas
620

Vai esi gatavs 2019. gada vasaras tveici nomainīt pret Ziemeļu veldzi? Uz priekšu! Dodies ar wewalk neparastā, dinamiskā pārgājienā pa ainaviski sūro Norvēģiju!

Mēs pavadīsim astoņas dienas Jotunheimen nacionālajā parkā, paveiksim lielus varoņdarbus- iekarosim augstāko Norvēģijas virsotni- Galhēpigenu, ik dienu pieveicot 15 un vairāk kilometrus, šķērsojot straujās kalnu upes, bruģēsim ceļu caur sniegu, akmeņiem un dubļiem… Tikai šādi var pilnvērtīgi izgaršot Ziemeļu šarmu! Šajā sūrajā zemē, kur pat vasarā reizēm var redzēt sniegpārslas krītot, slēpjas apbrīnojamas dabas ainavas, kuras sevi neatklāj kuram katram slinkajam tūristam.

Mēs ieraudzīsim vienu no augstākajiem Eiropas ūdenskritumiem- Vettisfossen. Pacelsim buras un dosimies ar jahtu gar klinšainiem norvēģu fjordiem, izstaigāsim Oslo un Bergenas ielas, un varbūt pat ieraudzīsim vairākus Jotunheimen parka savvaļas iemītniekus- lapsas, lūšus, briežus. Un protams baudīsim meža kārumus un sēnes.

Nav iespējams uzskaitīt visus iespaidus, kas tevi sagaida- PIESAKIES, un ļaujies Norvēģijas ziemeļu valdzinājumam!

%

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas “guļamlietas” un ēdienu vairākām dienām. Īpašas prasmes nav nepieciešamas, tomēr mēs iesakam kritiski novērtēt savu fizisko sagatavotību un nebūt nolaidīgam pret sportiskām aktivitātēm un fitnesu pirms ceļojuma.

%

komforts

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos- teltīs un kalnu nometnēs. Kempingos vienmēr ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas utt. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Norvēģijas kalnos ir sūri un neparedzami- neskatoties uz to, ka tā ir vasara, patīkami saulainu laiku var pēkšņi nomainīt stipras lietusgāzes un pat sniegs. Iesakām cītīgi pārdomāt ekipējuma un apģērba izvēli, paturot prātā stipra vēja un lietus iespejamību. Mēs vienmēr ar prieku Tev sniegsim detalizētu konsultāciju par to, ko ņemt līdzi un kur to iegādāties.

DESMIT PIEDZĪVOJUMU PILNAS DIENAS

Draudzīgā kompānijā līdz  12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Kāpšana Norvēgijas un pat visas Ziemeļeiropas augstākajā virsotnē – Galhēpigenā.
 • Savvaļas dzīvnieki un citi meža iemītnieki
 • Mielošanās ar meža sēnēm un ogām
 • Jotunheimen nacionālā parka panorāmas un akmeņainās takas
 • Vettisfossen- augstākais ūdenskritums Norvēģijā, veseli 275 metri
 • Izbrauciens ar ātrgaitas jahtu gar lielāko Norvēģijas fjordu- Sognefjords
 • Pastaiga pa Oslo un Bergeni.
 • Norvēģu nacionālās virtuves iepazīšana

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Trīsreizēja ēdināšana pārgājiena laikā

 • Visi transfēri

 • Nakšņošana tūristu nometnēs

 • Izbrauciens ar ātrgaitas jahtu

 • Nakšņošana kempingos pārgājiena laikā

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi

 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)

 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Avio pārlidojumiem (palīdzam nokārtot)

 • Ēdināšana pilsētās- Bergenā un Oslo

 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena
Ceļojuma sākums, kad satiekamies ar visiem Norvēģijas piedzīvojuma dalībniekiem Bergenā. Savākušies kopā, mēs kāpsim uz ātrgaitas prāmīša klāja, kas mūs nogādās līdz Sogndal pilsētai. Piecu stundu garumā mēs baudīsim jūras braucienu gar lielāku Norvēģijas fjordu- Sognefjords! Sasniedzot mūsu galamērķi iekārtosimies vietējā kempingā.
Otrā diena
Šodien mēs vēl mazliet iesildīsimies piedzīvojuma aktīvākajai pārgājiena daļai, tikai iepazīstoties ar Jotunheimen nacionālā parku. Kāpjam autobusā un dodamies Øvre Årdal ciemata virzienā, no kurienes jau tālāk pa ceļa segumu gar upēm un ūdenskritumiem dosimies uz tūristu nometni. Nakšņosim vienā no apburošākajām viesu mājiņām- vēsturiskā ar sūnām apskautā mājiņā, kas gūst enerģiju no saules paneļiem.
Trešā diena
Šajā dienā mūs gaida tikšanās ar visaugstāko ūdenskritumu Norvēģijā- Vettisfossen, kas stiepjās veselu 275 metrus augstumā. Var stundām ilgi skatīties, kā milzīgas ūdens masas krīt lejup no klints un veido spēcīgas upes straumes, kas nesās tālāk jūras virzienā. Dabas burvības aizraujošs skats! Tālāk mūs gaidīs neliels pārgājiens pāri pļavām līdz Skogadalsboen nometnei.
Ceturtā diena
Turpinam savu maršrutu caur Norvēģijas kalnu ielejām. Pa ceļam varēsim baudīt ziemeļu gardumus- mellenes un lācenes. Naktsvietu radīsim pie ainaviskā ezera, kaimiņos Kirkja kalnam.
Piektā diena
Virzīsimies mūsu ceļojuma galvenā varoņa virzienā- kalns Galhēpigens, augstākais punkts Norvēģijā. Mūsu maršruts vedīs caur kalnainām ielejām, gar upēm un ezeriem, kas augstienēm ieskauti apbur ar savu ainavīgumu. Nakšņosim nometnē ar nosaukumu Spiterstulen.
Sestā diena
Lūk arī esam ilgi kārotā Galhēpigena kalna priekšā! Neapgrūtināsim mūsu uzdevumu un dosimies augšā bez lielajām mugursomām- dosim atslodzi mūsu mugurām un ceļiem. Pāri akmeņainām nogāzēm un sniegotam ielejām dedzīgi kāpsim kalnā, lai jau pēc mirkļa zaudētu elpu no kolosālas kalnu masīvu panorāmas! Apbalvosim sevi ar karstas šokolādes krūzi kafejnīcā un dosimies lejup uz nometnes pusi.
Septītā diena
Piedzīvojums turpinās! Šodien mūsu iespējas satikt meža iemītniekus- briežus, lapsas un lūšus- ir lielākas, kā jebkad iepriekš! Tiekot pāri klinšainām kalnu nogāzēm, attapsimies plašās pļavās, kas slēpjas starp sniegotiem kalniem.
Astotā diena
Šodien ir pēdējā nopietnā pārgājiena diena. Pārvarot ielejas un pļavas, nonāksim pie plašā Gjende ezera, kura krastā arī atrodas mūsu mājīgais kempings.
Devītā diena
Nobeigumam nedaudz apstaigāsim Gjende ezera krastus, sēdīsimies autobusā un dosimies galvaspilsētas virzienā. Oslo mūs gaida. Atpūšamies un apskatām pilsētu, jau iepriekš ievākušies burvīgā kempingā.
Desmitā diena
Ir pienācis laiks doties mājup! Kalni, fjordi, kristāltīrie ezeri un straujās upes… tas viss vēl ilgi paliks atmiņā, kāmēr sāksi gatavoties jaunam ceļojumam!

Ieinteresēja kāds piedzīvojums vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Nosūti mums ziņu.

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

14 + 2 =