MONTE ROZA

21.06.2020 – 30.06.2020
Itālija un Šveice

PieteiktiesVēl informāciju

Izbaudi Šveices Alpu burvību

 

10dienas
650

Kopā dosimies asa sižeta piedzīvojumā, vietā, kur tu to vismazāk gaidītu – mierīgajā un gleznainajā Šveicē. Esi gatavs piesātinātam sajūtām un emocionāliem momentiem Alpu masīvā Monte Roze pārgājienu maršrutā, kas tiek uzskatīts par vienu no grūtākajiem un skaistākajiem Alpos.

Neskatoties uz to, ka pārgājiens ir sķēršļu piesātināts, tas ir absolūti drošs – taka ir rūpīgi izstrādāta ar Šveices pulkstenim raksturīgu precizitāti, labiekārtota ar aizsargnojumēm un tuneļiem, iekārtām trosēm, tiltiem un margām. 

Mums nāksies iet pa šaurām takām un galvu reibinošām klintīm. Katru dienu mēs pievarēsim kalnus, kuru virsotnēs mums vērsies neaizmirstamie Monte Roze kalnu skati.  Un, protams, mūsu programmas nagla – daiļais Materhorns, Šveices Alpu vizītkarte. Ceļojuma maršruts šķērso gan Šveici, gan Itāliju, un mēs noteikti iepazīsimies ar abu valstu virtuves īpatnībām. 

Esi noilgojies pēc piedzīvojumiem? PIESAKIES un ļaujies Materhorna aicinājumam!

%

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas “guļamlietas” un ēdienu vairākām dienām. 

Katru dienu mūs sagaida izaicinoši pārgājieni ar lielām augstuma izmaiņām, stāvas nogāzes un kalnu grēdas. Laba fiziska sagatavotība ir ietecama un mēnesi pirms piedzīvojuma ir jāsāk aktīvu sagatavošanos.

%

komforts

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos – savās teltīs. Ārkārtīgi sliktu laikapstākļu gadījumā naktsmājas meklēsim kalnu viesu namos. Kempingos vienmēr  ir visas nepieciešamās ērtības – dušas, virtuves, u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Alpos mēdz būt neparedzami – saulaino svelmi  pēkšņi nomaina spēcīgas lietusgāzes un atpakaļ. Noteikti pārdomā sava apģērba un ekipējuma izvēli un, atceries, ka mēs vienmēr gatavi palīdzēt.

DESMIT PIEDZĪVOJUMU PILNAS DIENAS

dRAUDZĪGĀ KOMPĀNIJĀ LĪDZ 12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Baudīsim skatu uz Materhorna virsotni teju katru dienu
 • Apciemosim savdabīgas Šveices un Itālijas Alpu pilsētas un ciemus
 • Pārvarēsim īstas Alpu ferrates
 • Izbrauksim ar trošu vagoniņiem 
 • Baudīsim Šveices sierus un šokolādes, Itāļu delikateses un vīnus
 • Galvu reibinošās virsotnēs, kuras dažkārt kalpos par abu valstu robežu
 • Dosimies peldē un atjaunosim spēkus dzidrākajos kalnu ezeros.

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Ēdiens pārgājienā
 • Visi iekšējie braucieni
 • Braucieni trošu vagoniņos
 • Dzīvošana kempingos un kalnu viesu namos
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Transfērs Ženēva- Zermatt
 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
 • Kafejnīcu un restorānu apmeklējumi (pēc izvēles)
 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Mūsu piedzīvojumu meklētāju grupa savācās kolorītā Šveices pilsētā Zermatt, kas ir slavena ar to, ka rūpējas par vides aizsardzību, tieši šeit tika pieņemts lēmums aizliegt automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Par galveno pilsētas lepnumu tiek uzskatīts Materhorns, klinšainā piramīda, kas vilina alpīnistus no visām pasaules malām.

Otrā diena

Dodamies augšup caur mežu neliela ciemata Tufteren virzienā, kas ainaviski izslējies Alpu pļavās. Skats uz Materhornu šeit ir izcils! Traversā kāpjam gar Monte Roze kalnu masīvu, tiekam līdz akmeņainam posmam, kur apdomīgi tika ierīkoti pazemes tuneļi, bet vietās, kur ir paaugstināta akmeņu nogruvumu iespējamība, ir ierīkotas betona nojumes. Paliekam nakšņot kempingā, netālu pirms Ronda ciemata.

Trešā diena

Šī diena paies vieglā tempā. Kalnu grūtības šodien atstāsim aiz muguras. Mēs izbaudīsim nesteidzīgu pastaigu gar valdzinošām ielejām un pļavām, kur sastapsim arī kādu ragainu “Milka” šokolādes reklāmas zvaigzni, ieskautu Alpu skujkoku ainavā. Paliksim nakšņot Grechen ciematā.

Ceturtā diena

Atjaunojuši spēkus, dodamies tālāk! Šajā dienā mūs gaida ilgāks traversa kāpiens Saastal ielejā. Šis pārgājiena posms ir ļoti sarežģīts, vairākkārt nāksies pārvarēt stāvas kalnu virsotnes pēc kurām sekos tik pat stāvas nogāzes. Taka ir labiekārtota ar drošības trosēm, ķēdēm, dažkārt gadīsies arī kāds tunelis un iekārts tilts. Ļoti skaists pārgājiena posms, kas neļaus garlaikoties. Finišējam Saas Fee ciematā, kas ir ieskauts starp divpadsmit 4000 metru augstām kalnu virsotnēm.

Piektā diena

No rīta ar autobusu dodamies līdz Mattmarksee ezeram, neaptverama ūdenskrātuve, kas ar ūdeni apgādā daudzas Šveices pilsētas. Gar akmeņaino ezera krastu dodamies līdz Monte Moro virsotnei (2853 m). Taka mūs vedīs gar stāvām klinšu nogāzēm, kas, protams, būs aprīkotas ar trosēm un ķēdēm haikotāju drošībai. Un lūk, mēs esam virsotnē, kas kalpo par robežu starp Šveici un Itāliju. Nedaudz atvelkot elpu, izmantosim trošu vilcieniņu, lai nonāktu līdz Macugnaga. Iztaigāsim šo jauko, viesmīlīgo pilsētu, ieskriesim arī pāris veikaliņos un dosimies kempinga virzienā.

Sestā diena

Ir pienākusi ceļojuma Itālijas daļa, kas stiepjās gar Monte Roze dienvidu daļu. Izejot cauri vienu no vairākām kalnu ielejām attapsimies serpentīnā, kas lēni pāriet senajā romiešu ceļā. Caur Valle Quaraxxa ieleju uzkāpsim Turlo (2738 m) virsotnē, no kurienes mums pavērsies fantastisks skats uz Monte Roza (4554 m) virsotni. Vēl nedaudz trekinga lejup līdz Alanya pilsētai, kur mūs gaidīs ļoti jauks kempings.

Septītā diena

Atkarībā no grupā valdošā entuzisma, uzkāpsim paši vai ar trošu vagoniņu pacelsimies uz Foric (2384 m) virsotni. Šodien mēs raiti šķērsosim visas Alpu augstumu veģetācijas joslas, līdz nonāksim līdz kailajām augstkalnu klintīm. Nokāpjot zemāk, atpūtīsimies pie dzidra Alpu ezera Gabiet-See, kas atrodas 2367 metru augstumā. No tuvākā ciemata brauksim uz komfortablu kempingu, kas ir izveidots nelielā, tradicionālā itāļu ciematā.

Astotā diena

Ne dienas bez virsotnes! Labi, labi… tik šodien pārgājiens būs vieglāks kā iepriekš, pa vienmērīgu serpentīnu paceļoties Rotorna 2689 metrus augstajā virsotnē. Un, lūk, Mēs redzam kalnu ezeru sirds formā! – paliek tikai nolaisties 1300m zemāk līdz kempingam. Vieglā diena.

Devītā diena

Turpinam trekingu caur mežu, kas negaidīti nomainīsies citā ainavā – mūsu priekšā atkal paverās Materhorns! Bet sākumā vajadzēs pārvarēt vēl vienu virsotni- Col de Cimes Blanches (2981m). Nokāpjam līdz trošu vagoniņu stacijai, kāpjam iekšā un nonākam līdz Breuil-Cervinia, neliela tūristiska pilsēta, kuras neskaitāmos viesnīcās un restorānos satiekas Alpu haikotāji. Vakarā izbraucam uz Châtillon pilsētu.

Desmitā diena

Šodien mēs atvadāmies no kalniem un mūsu draudzīgās kompānijas, kurā jau katrs būs kļuvis par daļu no lielās pārgājiena ģimenes. Tomēr atvadoties ar pārliecību par atgriezšanos Alpu augstienēs. Līdz jaunām piedzīvojumiem!

Ieinteresēja kāds piedzīvojums vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Nosūti mums ziņu.

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

6 + 3 =