TOUR DU MONTBLANC

12.06.2020 – 21.06.2020
FRANCIJA, ITĀLIJA, ŠVEICE

PieteiktiesVēl informāciju

10dienas
550

10 dienas, 10 kalnu pārejas, kāpiens kopēji 10 000 metru augstumā – vasaras sākuma cienīgs izaicinājums!

Šis pārgājiens ir lielisks fiziskas slodzes pārbaudījums, kas ik dienu liks iesvīst, maršrutā, kur katrā debesu virzienā baudīsi apburošas kalnu ainavas, veldzējot slāpes un izsalkumu Francijas, Itālijas un Šveices izsmalcinātā gastronomijā.

Ikoniskais aplis apkārt Monblānam, kura dēļ ceļotāji no visām pasaules malām satiekās Šamonī, sevī slēpj 7 neatkārtojamas alpu ielejas un elpu aizraujošus skatus uz Eiropas augstāko virsotni. Šis maršruts ir pelnījis, lai to dēvētu par LEĢENDĀRU!

Speciāls ekipējums nebūs nepieciešams – marštuts ir pielāgots pārgājienu tūrisma komfortam augstieņu apstākļos. Ir jāatcerās, ka katru dienu Tevi gaidīs jauns kalns un jauna nogāze ko pārvarēt, dažkārt ar augstuma izmaiņām virs 1000 metriem – neliels izaicinājums tavām kājām tiks apbalvots ar fantastiskiem kalnu skatiem un atmiņā paliekošiem vakariem draudzīgā kompānijā.

%

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas “guļamlietas” un ēdienu vairākām dienām. Tomēr īpašas prasmes un specializēts ekipējums nebūs nepieciešams. Dienā ir paredzēts noiet 10 – 18 km garas distances, tāpēc jābūt gatavam soļot 6 – 10 stundas dienā pāri dažādiem reljefiem, pļavām, klintīm, un pa sniegu. Maksimālais augstums, ko sasniegsim, ir 2660 metri, katru dienu pārvarot līdz pat 500 metru augstuma izmaiņas. Nav viegli, bet noteikti aizraujoši..

%

komforts

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos, savās teltis. Ārkārtīgi sliktu laikapstākļu gadījumā, naktsmītnes meklēsim speciāli labiekārtotos haikeru patversmēs.
Kempingos vienmēr ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Alpos mēdz būt neparedzami- saulaino svelmi pēkšņi nomaina spēcīgas lietusgāzes un atpakaļ. Noteikti pārdomā sava apģērba un ekipējuma izvēli un atceries, ka mēs viemēr gatavi palīdzēt!

DESMIT PIEDZĪVOJUMU PILNAS DIENAS

gPIEDZĪVOJUMU PILNAS DIENAS 12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Monblāna virsotne, protams, redzama būs katru dienu
 • Haikeru pilsēta Šamonī
 • Aizraujoši skati no virsotnēm –
  Col de la Croix-du-Bonhomme (2329 m)
  Col de la Seigne (2516 m)
  Grand col Ferret (2537 m)
  Fenêtre d’Arpette (2665 m)
  Col de Balme (2191 m)
 • Trekings Itālijas Dolomītu Alpos
 • Ēdieni no vietējām alpu saimniecībām- sieri, škiņķis, vīni
 • Atpūta pie kalnu ieskautā ezera Šveices pilsētā Champex
 • Šveices šokolāde

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Ēdiens trekinga laikā
 • Visi autobusu braucieni
 • Nakšņošana kempingos un kalnu nometnēs
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas un palīdzība ar aviobiļetēm
 • Pilnīga informācija un atbalsts sagatavošanās procesā
 • Konsultācijas par ekipējumu (iegādes vai īres iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

  • Ceļojumu apdrošināšana
  • Transfērs Ženēva-Šamonī
  • Kafejnīcu un restorānu apmeklējumi Šamonī un Courmayeur
  • Avio pārlidojumiem (palīdzam nokārtot)
  • Personīgi izdevumi

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Dodamies uz Šamonī, iepazīstamies tuvāk un gatavojamies iesākt maršrutu. Šeit būs iespējams par izdevīgām cenām piepirkt trūkstošo ekipējumu, apstaigāt šo slaveno Alpu pilsētiņu un izbraukt ar vienu no pazīstamākajiem trošu vagoniņiem Alpos.

Otrā diena

Iesākam mūsu ceļojumu Les Houces (950 m) pilsētā. No šejienes ar trošu vagoniņu mēs pacelsimies līdz Bellevue (1801 m), lai iesāktu pirmo, salīdzinoši grūto posmu pāri Col de Voza (1653 m). Vakarā finišējam Les Contamines-Montjoie (1020 m) ciematā – šeit nakšņosim lieliskā franču kempingā.

Trešā diena

Turpinot mūsu intensīvo kāpienu, lēnām pametam mežaino pārgajiena posmu – tagad apkārt būs klintis un ledāji, pa ceļam uz Col de la Croix-du-Bonhomme (2329 m) pāreju. Dienais kopējā distance būs aptuveni 10 km. Nakti pavadīsim augstkalnu nometnē.

Ceturtā diena

Šodienas posms solās būt salīdzinoši viegls. Vēlā rīta stundā mēs spersim pirmos soļus maršruta virzienā, lai jau atkal baudīt galvu reibinošus skatus pa ceļam uz La Vile des Glaciers ciematu. Turpināsim doties lejup pa nogāzi līdz Mottets nometnei. Noteikt nepalaidīsim iespējui ieturēt pusdienas burvīgā Lac de Mya (2393m) ezera krastā.

Piektā diena

Iesāksim dienu ar viskrāšņāko maršruta posmu, kas stiepjās pāri Col de la Seigne (2516m), kas kalpo par robežu starp Franciju un Itāliju, pakāpeniski nolaižoties zemāk gar Dolomītiem Itālijas Courmayeur pilsētas virzienā, Dienas vidū mēs apstāsimies, lai ieturētu pusdienas ar pasakainu skatu uz Lac de Combal ezeru.

Sestā diena

Ieēduši brokastis vienā no Courmayeur kafejnīcām, kāpjam autobusā un braucam uz Val Ferrata ieleju. Un pēc nelielas atpūtas dosimies pārvarēt jau nākamo kalnaino posmu – Col de Grand Ferret (2537 m), aiz kura jau būs redzama Šveice. Apbrīnojam gleznainās Alpu virsotnes un lēnām laižamies La Fouly kūrorta virzienā, kura kempingā arī nakšņosim.

Septītā diena

Šīs dienas pārgājiens ir pats vieglākais visā ceļojumā – lēnām dosimies lejup pa ceļu caur Šveices ciematiem, līdz sasniegsim Champex-Lac ezeru, mūsu kempings atradīsies pāris minūšu gājienā no šīs pasakainās vietas.

Astotā diena

Ir pienākusi mūsu pārgājiena posma kulminācija – Fenetre d’Arpette (2665 m). Šis ir pats sarežģītākais kāpiens visā maršrutā. Spēcīgs ledājs Glacier du Trient – mūsu treka ceļvedis, kas dažviet plešas pat 4500m platumā. Pēc jaudīga kāpiena, laižamies lejup uz Trient ciematu, kur atgūsim spēkus un gatavosimies pēdējai pārgājiena dienai.

Devītā diena

Finišējam pēdējo posmu, un kā ķirsīts uz tortes – paceļamies uz Col de Balme (2195 m) un jau atkal esam Francijā. Panorāmiskais skats, kas paverās no virsotnes uz Šamonī ieleju, ir fantastisks! Pēc tam dodamies Le Tour ciemata virzienā, kur atradīsim sev omulīgu kempingu.

Desmitā diena

Atgriežamies Šamoni, kur arī noslēdzas mūsu ceļojums. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz Ženēvu vai arī palikt Alpos vēl uz pāris dienām. Viena no labākajām opcijām ir doties ar trošu vagoniņu uz Alguille du Midi, kur no elpu aizraujošas skatu plaformas baudīt Monblāna tēlu 3842 metru augstumā.

Ieinteresēja kāds piedzīvojums vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Nosūti mums ziņu.

Vēlies atrast jautājumus, tad Tu to vari izdarīt arī pašrocīgi šeit

3 + 8 =