MAROKA

08.11.2020 – 19.11.2020
Marokas labirintos

PieteiktiesVēl informāciju

No Atlasa kalniem līdz Atlantijas pludmalēm

 

12dienas
880

Vai arī Tu bērnībā sapņoji iejusties Aladina vai princeses Jasmīnas vietā? Izstaigāt Austrumu tirgu, sēsties kamieļa mugurā tuksnesī vai pārlaisties pāri pilsētai ar lidojošu paklāju? Austrumu pasaka jau sen vairs nav tikai Disneja multene – viss, ko savā iztēlē iedomājies dzirdot vārdu salikumu “austrumu pasaka”- atdzīvojas Marokā!

Ceļojums, kuru Tev sagatavojām mēs, sevī iekļauj visdažādākos elementus, ko sevī slēpj šī noslēpumainā valsts. Ziemeļāfrikas piedzīvojumā mēs uzkāpsim Marokas augstākajā virsotnē Toubkal (4167 m), no kura paverās skats uz visu pasakaino Atlasa kalnu masīvu un Sahāras tuksnesi, iegrimsim marokāņu tradicionālo pilsētu atmosfērā, karavānā noiesim pāri Sahāras smiltīm un finišēsim piedzīvojumu griežot Atlantijas viļņus ar sērfinga dēli.

Mums nav vajadzīgas smagas mugursomas un teltis! Ļausimies Marokas šarmam, ar vieglu soli, pavadot naktis viesmīlīgās, tradicionālās viesu mājās- riādos, nelielās lodžās un kalnu nometnēs.

Divpadsmit pasakainas dienas Marokā mēs būsim tavs džins no burvju lampas – un Tu redzēsi, kā sapņi piepildās tavā acu priekšā!

%

GRŪTĪBA

Šajā piedzīvojumā var droši doties katrs interesents, neatkarīgi no pieredzes un fiziskās sagatavotības. Maksimāli vieglas mugursomas, nakšņošana komfortablos un autentiskos viesu namos – šo ceļojumu rada piemērotu katram neatkarīgi no vecuma un iemaņām. Toubkal virsotnes pievarēšanai būs nepeiciešami kalnu apavi un membrāns apģērbs, tomēr to visu būs iespējams arī izīrēt.

%

komforts

Visa ceļojuma garumā nakšņosim viesu namos, hosteļos, kalnu nometnēs, kurās ir viss nepieciešamais pilnvērtīgai un komfortablai atpūtai. Ēdīsim viesu namos vai vietējās kafejnīcās un restorānos. Laikapstākļi Marokā pat novembrī ir vasarīgi, tomēr jāatcerās, ka naktīs temperatūra mēdz nokrist pat līdz 5-10 grādiem, kā arī Toubkal pakājē ir sniegota, tādēļ ir svarīgi paņemt līdzi arī kādu flīsa jaku.

DIVPADSMIT DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

Draudzīgā kompānijā līdz 12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Kāpiens Ziemeļāfrikas augstākajā punktā, Toubkal kalnā (4167 m)
 • Pastaiga uz kamieļiem pa Sahāras tuksnesi
 • Nakšņošana beduīnu nometnē
 • Sendbordings (smilšu sērfings) tuksnesī 
 • Ekskursijas pa senām pilsētām – Marakeša, Aitbenhadū, Varzāzāta, Essauira
 • Ekskursija populārajā kino studijā ”Atlas Studios”, kur tika filmēti neskaitāmi grāvēji, tostarp Troņu spēles.
 • Vietējā eksotiskā virtuve
 • Sērfings Atlantijas viļņos

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Trīsreizēja ēdināšana pārgājiena laikā
 • Brokastis ceļojuma laikā
 • Visi transfēri
 • Ieejas maksas nacionālajos parkos
 • Nakšņošana riādos, viesnīcās un kalnu nometnēs
 • Sērfošana okeāna viļņos un tuksneša smilšu kāpās
 • Kalnu pārgājiena ekipējuma īre
 • Safari kamieļu mugurā, Sahārā
 • Nakšņošana beduīnu nometnē
 • Ieeja “Atlas Studios” kinostudijā
 • Hamam pirts
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
 • Pusdienas un vakariņas pilsētu restorānos un kafejnīcās
 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Mūsu grupa tiekās Marakešā. Sagaidām visus piedzīvojuma dalībniekus un nepiespiestā gaisotnē pēc ilgā lidojuma relaksējamies riādas terasē. Vēlāk dosimies pastaigā pa Medīnu līdz slavenajam Jemaa el-Fnaa tirgus laukumam, kur vienmēr ir pilns ar muzikantiem, iluzionistiem un čūsku vārdotājiem… neaizmirstama atmosfēra!

Otrā diena

Ar mikroautobusu braucam uz kalnu ciematu Imlil, kur ievācamies lodžā un, jau atstājuši mugursomas, dodamies aklimatizācijas pārgājienā Tizi Mzik augstienes virzienā. Nedaudz uzkoduši kalna virsotnē, dosimies atpakaļ uz ciematu.

Trešā diena

Iesākam ceļu augšup uz Toubkal kalnu virsotni. Visu dienu mēs vienmērīgi kāpsim pa Oued Rheraya upes ieleju, līdz 3200 metru augstumam, kur arī atradīsies mūsu naktsmājas. Pierodam pie augstuma un laicīgi dodamies gulēt pirms agrā kāpiena uz virsotni.

Ceturtā diena

Labvēlīgos laikapstākļos un ar izcilu grupas dalībnieku noskaņojumu dodamies iekarot virsotni, šādā scenārijā mums atbrīvojas rezerves diena, kurā turpināt iepazīšanos ar Marakešas noslēpumiem. Sliktu laikapstākļu gadījumā paliekam nometnē, lai uzkāptu kalnā jau nākamajā dienā.

Piektā diena

Rīta tumsā mostamies un sākam kāpt virsotnes virzienā. Lielākā daļa posma stiepjās caur biezu sniega kārtu, tādēļ kājās vilksim radzes. Kāpiens līdz virsotnei aizņem 3 – 4 stundas, nokāpt tikai divas. Pēc veiksmīga kāpiena atpūtīsimies nometnē pie kamīna.

Sestā diena

Atgriežamies Imlil ciematā, kur arī noslēdzas Marokas piedzīvojuma pārgājiena daļa. Atbraukuši Marakešā, ievācamies skaistā, tradicionālā riādā, kur atpūtīsimies pēc garā ceļa. Šodien apmeklēsim Majorelle dārzu, kas savā laikā tika Žaka Mažorela pārveidots un jau vēlāk to iegādājās Īvs Senlorāns. Šobrīd tas sevī glabā abu mākslas personu muzeju. Vēlāk ieskatīsimies Bahijas pilī, kas dekorēta ar unikālu mozaīku.

Septītā diena

Ar autobusu braucam uz marokāņu kino studiju Varzāzātas pilsētā. Dodamies “Atlas Studios” ekskursijā, kur tika filmēts Gladiātors, Troņu Spēles, Aleksandrs Lielais un daudzas citas ikoniskas filmas. Un jau pēc dosimies tālāk uz Austrumiem, lai ieturētu pieturvietu netālu no Tingiras pilsētas, kur mūsu skatiem paversies neticamā Todras aiza, ar stāvām klintīm un oāzēm visapkārt.

Astotā diena

Mūs gaida 200 kilometri Austrumu virzienā līdz Merzouga apmetnei. Sēžamies kamieļiem mugurās un dodamies bezgalīgās kāpās. Tikuši līdz mūsu nometnei tuksneša vidū, mums vēl paliks laiks, lai izmēģinātu smilšu sērfingu un uzņemtu bildes saulrietā. Vakarā baudīsim neaizmirstamas vakariņas un dejas berberu bungu ritmos.

Devītā diena

Atgriežamies Merzougā un no turienes jau dodamies tālāk uz Aitbenhadū, kas ir ideāli saglabājusies berberu nocietināta pilsēta, šeit tika filmēts milzgs skaits filmu un seriālu. Šo apskates objektu mēs neuzdrošināsimies izlaist.

Desmitā diena

Pēc brokastīm nedaudz pastaigāsim pa Aitbenhadū un dosimies uz Essauiru- vēsturisku pirātu pilsētu ar nocietinājumu Atlantijas okeāna krastā. Šeit varēs iegādāties labākos suvenīrus, pagaršot iepriekš pat neredzētas jūras veltes, uzkāpt uz nocietinājuma sienas un arī izpeldēties Atlanijā.

Vienpadsmitā diena

Ir pienācis laiks mesties okeāna viļņos! Dosimies pakaļ dēļiem un izmēģināsim mūsu spēkus sērfošanā! Pēc treniņiem okeānā atpūtisimies medinā, bet vakarā izbaudīsim tradicionālo marokāņu hamamu (pirti).

Divpadsmit dienas

Ir pienācis laiks atvadīties no Austrumiem un lidot mājup. Entuziasti var palikt okeāna krastā vēl uz pāris dienām, lai atpūstos vai praktizētu savas sērfošanas prasmes.

Vēlies pievienoties piedzīvojumam vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Nosūti mums ziņu.

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

13 + 5 =