ZVIEDRIJA

01.09.2020 – 11.09.2020
Karaļa takā

PieteiktiesVēl informāciju

Aiz polārā loka Zviedrijas lapzemē

 

11dienas
900

Vēlies šovasar pārsteigt savus draugus ar neierastu ceļojumu? Ceram, ka izdzirdot vārdu “Zviedrija”, tava fantāzija tev nieliek iedomāties trīskārtējas ēdienreizes pie zveidru galda pieczvaigžņu viesnīcas brokastīs. Jo mēs aicinam Tevi ar mums doties Zviedrijas lapzemē – dabas rezervātā tālajā Skandināvijā, kur arī atrodas leģendārais pārgājienu maršruts – Kungsleden jeb Karaliskā taka.

Mežonīgas vietas, apburoši skaista tundra, polārās dienas un ziemeļbriežu pulki – tas viss un vēl vairāk ir Karaliskās takas ziemeļu posma neatņemamas sastāvdaļas, kas stiepjās no Abisko līdz Nikkaluokta ciematam. Protams, ka mēs arī neapdalīsim ar uzmanību Kebnekaise kalnu (2160 m) – Zviedrijas augstāko punktu.

Zviedrija vasaras mēnešos ir īpaši krāšņa, un, lai arī mūsu maršruta laikā nāksies pārvarēt lietu, stāvus pacēlumus, purvu masīvus un ziemeļu vējus, vakarā mūs vienmēr gaidīs viesmīlīgas naktsmājas, bet vieglas mugursomas neļaus novērst mūsu uzmanību no Zviedrijas skaistuma.

%

GRŪTĪBA

Pārgājiens Zviedrijā neparedz nopietnus fiziskus pārbaudījumus, stāvus kāpienus vai nogāzes. Komfortablas naktsmītnes un atvieglotas mugursomas vēl jo vairāk atvieglo pārgājienu un garantē pilnvērtīgu miegu. Tomēr ziemeļu laikapstākļi un vairāku stundu ilgi pārgājieni, šo piedzīvojumu dara izaicinošāku, iesakam pāris nedēļas pirms brauciena iesākt mērenu sportisku sagatavošanos.

%

komforts

Visas naktis pavadīsi teltīs, labiekārtotos kempingos. Ir iespēja nakšņot arī kalnu namiņos (refugee camp) par nelielu papildmaksu. Tajos būs viss nepieciešamais – guļamistabas, kopējās virtuves, viesistabas, veikaliņi un saunas. Svarīgi- interneta viesu namos nebūs! Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Zviedrijā vasaras beigās ir mēreni silti, naktīs ir iespējams pat sals. Jāatcerās, ka laikapstākļi ziemeļos ir ļoti mainīgi, var gadīties arī sastapties ar ilglaicīgu lietu. Lūgsim Tevi parūpēties par siltu un atbilstošu apģērbu pret Ziemeļu vējiem un lietu!

VIENPADSMIT DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

Draudzīgā kompānijā līdz 10 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Civilizācijas neskartā ziemeļu daba
 • Pastaiga ar ziemeļbriežiem
 • Iespēja iepazīties ar senatnes cilvēku ikdienu
 • Satriecošā Kebnekaise virsotne
 • Abisko upes kanjons
 • Bezgalīgie Zviedrijas tundras plašumi
 • Kristāltīrie ezeri un upes
 • Autentiskā zviedru pirts ik vakaru

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Ēdiens trekinga laikā
 • Visi transfēri Zviedrijā
 • Nakšņošana teltīs 
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)
 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena

Tiekamies Stokholmā, lai ar nakts vilcienu doties uz mūsu piedzīvojuma sākumpunktu – nelielu pilsētu Abisko.

Otrā diena
Šodien mēs vēl mazliet iesildīsimies piedzīvojuma aktīvākajai pārgājiena daļai, tikai iepazīstoties ar Jotunheimen nacionālā parku. Kāpjam autobusā un dodamies Øvre Årdal ciemata virzienā, no kurienes jau tālāk pa ceļa segumu gar upēm un ūdenskritumiem dosimies uz tūristu nometni. Nakšņosim vienā no apburošākajām viesu mājiņām- vēsturiskā ar sūnām apskautā mājiņā, kas gūst enerģiju no saules paneļiem.
Trešā diena

Šodien mūs gaidīs garākais maršruta posms visā pārgajienā – 21 kilometrs. Zīmīga posma daļa mūs vedīs caur purvainu ieleju ar labiekārtotām koka taciņām un tiltiem, kas slejās pāri straujām kalnu upēm. Neskatoties uz garo kilometrāžu dienas laikā pakāpsimies tikai 350 metrus augstāk. Mūs ieskaus zaļas ainavas, sniegs, ezeri un bezgalīgā tundra. Nakti pavadīsim Alesjaure viesu namā, pašā ezera krastā.

Ceturtā diena

Īss pārgājiena posms ar nelielu kāpienu 200 metru augstumā. Viesu nams ar nosaukumu – Čakča, kas atrodas 1000 m augstumā vjl. būs mūsu augstākā naktsmītne visa pārgājiena garumā, kas svarīgi – ar vienreizēji ainavisku skatu.

Piektā diena

Startējot no mūsu naktsmītnes, uzņemam nelielu augstumu un šķērsojam kalnu, kura pakājes otrā pusē šķērsosim akmeņainus posmus, purvainas zemienes, virzoties mūsu nākamās naktsmītnes Selkas virzienā.

Sestā diena

Arī šodien augstuma izmaiņas būs samērā nelielas, taku krustojumā atradīsies Singi viesu nams. Viens ceļš vedīs uz dienvidiem, turpinot Karalisko taku, toties mēs dosimies uz rietumiem – Nikkaluokta virzienā, bet tas būs rīt… Šodien mūs gaida gardas vakariņas viesu nama kamīna gaismā!

Septītā diena

Takas kreisajā virzienā slejās kalnu masīvs ar augstāko Zviedrijas virsotni – Kebnekaise (2106 m). Šodien mēs nakšņojam viesnīcā ar zviedru eilu un WIFI.

Astotā diena

Un mēs dodamies pēc Kebnekaise kalna virsotnes. Lai to paveiktu, mums būs nepeiciešams pacelties un, protams, arī nolaisties vairāk nekā 1400 metru augstumā. Mūsu priekšrocība ir vieglais ekipējums, labos laikapstākļos tas nesagādās grūtības. Pēc dienas varoņdarba, vakarā mūs gaidīs sauna un karstvīns pie kamīna.

Devītā diena

Vēl pāris soļi caur Skandināvijas tundras gleznainajām ainavām un esam atpakaļ civilizācijā! Pasakains ceļš caur pundurbērzu birzīm mūs vedīs uz Nikkaluokta, pa ceļam mūs iepriecinot ar neskaitāmām upēm un ezeriem. Un lūk, mēs nonākam līdz viesnīcai, kur notiekti sarīkosim svinību galdu, jo ,kā nekā, ceļojuma pārgājiena daļa ir pieveikta!

Desmitā diena

No rīta ar autobusu dodamies uz Kirunu – šī reģiona apdzīvotāko pilsētu. Kiruna ir ogļu ieguves pilsēta, tām sabrūkot, pilsēta tika pārcelta pāris kilometrus tālāk. Līdz vilciena atiešanai mums vēl ir pāris stundas, lai iepazīties tuvāk ar šo pilsētu. Dodamies Stokholmas virzienā!

Vienpadsmitā diena

No rīta vilciens pienāk galvaspilsētā un ir laiks atvadīties. Pēc savas izvēles ir iespējams palikt un vēl pāris dienas pavadīt Stokholmā, jo šeit tiešām ir ko apskatīt!

Piesakies pārgājienam!

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

7 + 13 =