POLIJA

22.09.2020 – 30.09.2020

Augstie Tatri

PieteiktiesVēl informāciju

Mazie Alpi Polijā

 

9dienas
340

Ceļojums Augstajos Tatros – ir brauciens uz Polijas ”mazajiem Alpiem”, kur klinšainie kalni slejas vairāk nekā divu kilometru augstumā. Un tieši šeit mēs uzkāpsim Polijas augstākajā virsotnē- 2499 metru augstajā Rysy -, apskatīsim piecu ezeru ieleju, un protams Morskie Oko- ezeru, kas apburs katru ceļotāju, kurš  kādreiz ir pabijis tā krastā

Polijas Tatri ir ļoti ērti pārgājieniem – dabas rezervāta pirmatnīgums un sakoptā vide apvienojas ar ideālu komfortu ikkatram kalnu viesim. Ceļojuma laikā mēs nakšņosim ērtos un mājīgos kalnu viesu namos, teltis varēsim atstāt mājās. Maršrutā mūs gaida stāvi kāpumi, bet galvu reibinošākās vietās būs iepriekš iekārtotas drošības ķēdes un margas. Šajā īsajā piedzīvojumā mēs paspēsim iepazīt Poļu tatru burvību un pat nedaudz vairāk.

%

GRŪTĪBA

Šī tūre ir piemērota kā iesācējam, tā arī jau pieredzējušam kalnos kāpējam. Tas ir viegls pārgājiens ar atvieglotu ekipējumu. Neskatoties uz to mūs gaida klinšu ferrates un Rysy kalna virsotne, kas daudziem var izrādīties par izaicinājumu.. Minimālā sportiskā sagatavotība Tev nāks tikai par labu.

%

komforts

Visas pārgājiena naktis pavadīsim kalnu ceļotāju namos ar komfortabliem numuriem, kas aprīkoti ar visām ērtībām. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Pārsvarā Tatros ir ļoti labvēlīgi laikapstākī, ar nelielu nokrišņu daudzumu, tāpēc specializēts ekipējums nav nepieciešams.

DEVIŅAS DIENAS PILNAS GANDARĪJUMA

Draudzīgā kompānijā līdZ 12 cilvēkiem

Galvenās apskates vietas un aktivitātes

 

 • Kāpiens Rysy (2503 m) virsotnē
 • Slavenākais un skaistākais Polijas ezers – Morskie Oko
 • Kāpiens Polijas tatru “vizītkartē” – virsotnē Kasprowy Wierch (1987 m)
 • Tehnisko posmu šķērsošana – via ferrata
 • Polijas nacionālā virtuve
 • Omulīgā Polijas tatru pilsēta – Zakopane
 • Pastaiga Polijas Karaļu pilsētā – Krakovā
 • Svaigs kalnu gaiss un lieliska kompānija

Cenā ir/nav iekļauts

 

Iekļauts

 • Trīsreizēja ēdināšana
 • Visi transfēri galamērķī
 • Nakšņošana hostelī Krakovā un Zakopanē
 • Nakšņošana kalnu viesu namos
 • Ieejas maksa nacionālajos parkos un rezervātos
 • Gida pakalpojumi
 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi
 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)
 • Medicīniskā aptieciņa

Neiekļauts

 • Avio pārlidojumi  (palīdzam nokārtot)
 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

maršruts

Pārgājiena plāns

 

Pirmā diena
Tiekamies kopā Krakovas pilsētā, ievācamies hostelī un dodamies  kultūrvēsturiskā eksursijā pa Polijas karaļu galvaspilsētas šaurajām ielām. Krakovā būs iespējams iegādāties visus trūkstošos ekipējuma elementus, jo šeit ir vairāki specializēti pārgājienu veikali ar plašu preču klāstu. 
Otrā diena
 Ar autobusu dosimies tālāk uz Zakopani – šarmantu pilsētu Polijas Tatru pakājē.  Ievāksimies hostelī un dosimies iepazīt Krupówki – tieši šādi tiek dēvēts šīs pilsētas centrs. Spersim pirmos soļus pretīm piedzīvojumiem un iziesim nelielā pastiagā pa Augstajiem Tatriem, lai sagatavotos turpmākajiem izaicinājumiem.
Trešā diena
Šodien mēs dosimies radiālā pārgājienā uz Gevonta kalnu (1894 m), izbaudam kalnu gaisa svaigumu. Vakara pusē atgriezīsimies hostelī un gatavosimies rītdienas piedzīvojumam.
Ceturtā diena
Dodamies pārgājiena takas virzienā, kas slejas uz Polijas un Slovākijas robežas, gar iespaidīgu kalnu grēdu. Tiekam līdz Kasprowy Wierch (1987 m) virsotnei, kas pamatoti tiek uzskatīta par Polijas tatru “vizītkarti”, no kuras paveras fantastisks skats uz Tatru masīvu. Pēc tam dosimies uz mūsu pirmo kalnu viesu namu, kur arī pavadīsim nakti.
Piektā diena
Ceturtā pārgājiena diena mums nesīs neskaitāmus piedzīvojumus! Šodien gatavosimies pārvarēt pašu riskantāko un elpu aizraujošāko posmu- VIA-FERRATA, ar drošības ķēdēm un margām tajā. Par pirmo pieturvietu izvēlēsimies Czarny Staw ezeru. Izbaudīsim piecu ezeru ielejas krāšņumu. Un tad jau būs pienācis laiks atgriezties omulīgajā naktsmītnē, lai pavadītu kārtējo vakaru mūsu draudzīga kompānijā!
Sestā diena
Šodienas plāns neļaus Tev garlaikoties – pēc agra rīta cēliena dosimies Morskie Oko virzienā – kas ne bez pamata tiek uzskatīts par burvīgāko ezeru Polijas Tatros. Rītdien mūs gaidīs svarīga diena!
Septītā diena
Svarīgā diena ir klāt – plānā ir kāpiens Rysy kalnā, un tas nav vieglākais uzdevumus – stāvs kāpiens un gara vai-ferratu posma šķērsošana, kas garantēs izcilu skatu uz Polijas un Slovākijas Tatriem. Atgriežoties kalnu viesu namā nosvinēsim musu uzvaru. Tagad varēs nedaudz atslābt!
Astotā diena
Pametam Augstos Tatrus un atgriežamies Zakopanē no kurienes ar autobusu dodamies līdz Krakovai. Izbaudam brīvu dienu Polijas karaļu galvaspilsētā, izgaršojam Polijas virtuves gardumus, apmeklējam pilis, katedrāles un muzejus. Nakšņojam vienā no mājīgākajiem pilsētas hosteļiem.
Devītā diena
Mūsu ceļojums tuvojas noslēgumam – mēs šķiramies, lai jau visai drīz varētu atkal tikties vēl vienā neaizmirstamā piedzīvojumā!

Vēlies pievienoties pārgājienam vai nespēji atrast atbildi uz sev interesējošu jautājumu?

Piesakies pārgājieniem!

Atbildēsim, cik vien ātri varēsim.

4 + 5 =